Su çiçeğinde Antibiyotik Kullanılır Mı?

Go down

Su çiçeğinde Antibiyotik Kullanılır Mı?

Post by Admin on Fri Sep 29, 2017 7:53 pm

Su çiçeğinde Antibiyotik Kullanılır Mı?

Antibiyotik türündeki ilaçlar genel olarak bakterilerin meydana getirdiği rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılmaktadır. Fazla kullanılması halinde son derece zararlı ve yan etkili bir etki yaratacak olan antibiyotikler belli bir doz ve oran dâhilinde vücuda alınarak etkilerinden yararlanılmalıdır.
Su çiçeği gibi virüsler ile meydana gelen rahatsızlıklarda herhangi bir antibiyotiğin herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Sadece bakteriye dayalı meydana gelecek olan hastalıkları tedavi etmede kullanılan antibiyotiklerin virüsler karşısında herhangi bir etkisi olmamakla beraber, zaman zaman virüslerin daha da güçlenmesine yardımcı olacak ve daha ağır bir hastalık süreci geçirmenizde de ön planda kendini gösterecek olan bir olgu olarak kendini de gösterecektir. Aşı olmayan bir kişinin su çiçeği belirtileri arasında çok tehlikeli olanların görülme ihtimali yüksektir.
Su çiçeğinin spesifik tedavisi yoktur. Ateş düşürücü ilaçlar, kaşıntı giderici ilaçlar ve antiseptikler gibi hastanın şikayetlerini hafifletici bazı ilaçlar kullanılabilmektedir. Ateş düşürücü olarak hekiminizin önerdiği bir ateş düşürücüyü kullanabilirsiniz. Kesinlikle Aspirin kullanılmamalıdır.

Su çiçeği tedavisi:

Hastalık genellikle 5-7 gün içinde kendiliğinden iyileşmektedir. Hastalığı geçirenler, doğal bağışık sayılmaktadırlar.


Yaygın ve ağır su çiçeği enfeksiyonlarında zatürre, beyin tutulumu veya ağır su çiçeğine bağlı gelişebilecek diğer komplikasyonlarda antiviral ilaçlar kullanılabilmektedir. Antiviral tedavi oldukça yüksek maliyetli bir tedavidir ve hastalığı tam olarak tedavi etmemekte, sadece seyrini hafifletebilmektedir.

Su çiçeği en bulaşıcı hastalıklardan birisidir ve hastalığın bulaşmasını engellemek hemen hemen imkansızdır çünkü hasta kişi ile direkt olarak karşılaşmadan sadece aynı odaya girmekle bile bulaşabilmektedir. Hastalığa yakalandıktan bir iki hafta sonra su çiçeği belirtileri görülmeye başlar.

Admin
Admin

Posts : 1801
Join date : 2013-07-20

View user profile http://teknoturkiye.4umer.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum